Sugárterápiás szakorvos
Dr. Monica-Emilia Chirilă sugárterápiás szakorvos, 2021-ben csatlakozott az Amethyst csapatához.
Tapasztalat
Az elmúlt 8 év során több mint 80 tudományos eseményen vett részt, köztük 14 nemzetközi továbbképző tanfolyamon, amelyeket az Európai Sugárterápiás és Onkológiai Társaság (ESTRO), az Európai Klinikai Onkológiai Társaság (ESMO), az Európai Onkológiai Iskola (ESO), valamint más szakmai szervezetek szerveztek. Kiválasztották az ESTRO (2021) és az ESO (2023) által szervezett mentorprogramba. Támogatást kapott a Nemzetközi Atomenergia-ügynökségtől (IAEA), az ESO-tól és az ESMO-tól tudományos munkák bemutatására vagy szakképzésekre való részvételre.
Nemzetközi, multidiszciplináris klinikai kutatási projektekben vett részt, fő- vagy társszerzőként 8 tudományos dolgozatot mutatott be nemzetközi konferenciákon. Ezek közül négyet az Amerikai Sugárterápiás Társaság éves kongresszusán (ASTRO 2017, 2019, 2020, 2024), hármat az ESTRO kongresszusain (2022, 2023, 2024), egyet pedig az ESMO kongresszusán (2020) mutattak be.
Rezidens orvosként két díjat nyert a Román Sugárterápiás és Klinikai Onkológiai Társaság (SRROM) kongresszusán tartott versenyeken, 2017-ben és 2019-ben. 2024-ig öt teljes terjedelmű, PubMed-ben indexált szaklapban megjelent cikk szerzője vagy társszerzője volt, és további 15 cikket publikált más nemzetközi folyóiratokban. Két könyvfejezet szerzője vagy társszerzője is: „Az immunterápia és a sugárterápia kombinálása” (szerk. Burz C, Sur D, 2022), illetve „SBRT lokalizált prosztatarák esetén” (szerk. Henriquez I, Gomez-Iturriaga A, Spratt DE, 2021).
Tanulmányok
A kolozsvári „Iuliu Hațieganu” Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem általános orvosi karán végzett.
Belsőgyógyászati gyakorlatokat végzett, majd a kolozsvári Onkológiai Intézetben szakosodott sugárterápiára.
Tagságok
ESTRO – Európai Sugárterápiás és Onkológiai Társaság
ESCO – Az Európai Onkológiai Iskola Kollégiuma
SRROM – Román Sugárterápiás és Klinikai Onkológiai Társaság
JMRO – Orvosi és Sugárterápiás Onkológiai Folyóirat
Szakmai érdeklődési területek
A főbb érdeklődési területek a mell-, urogenitális, gasztrointesztinális és tüdődaganatok.